İnternet Türkiye’de yaygınlaştığından bu güne,hatta dünya genelinde çok çeşitli sohbet ortamları kuruldu. İnternetin gelişmesi ve entegreli olarak bilgisayarlarında gelişmesi ile sohbet siteleri gelişti. İnternetin adım adım gelişmesi,Teknolojinin ilerlemesi, sohbet sistemlerinin adım adım teknolojiye uyması,sohbeti canlı sohbet haline getirdi. Öyle bir sohbet edilen siteler kuruldu ki; resmen hayat oralarda yaşanır oldu. İrc li yazılı chatlardan, flash chatlara, java desteli sadece ses olan radyolara ve bu gün ki canlı sohbet sitelerine. Adım adım ilerleyen bir sohbet platformu. Ome tv dediğimiz sohbet siteleri çıktı. Canlı sohbet sitelerinin en son aşaması olarak adlandıra bileceğimiz siteler Ome Tv siteleridir. Omegla olarak ta bilinen ve aslen omegle olan bu siteler,çeşitli etkenler ile farklı farklı isimlendirilir oldular. Bu gün bizimde açtığımız ome.tv.tr isimli site bakıldığında “ome tv” gibi durmuyor. bakıldığında “ome” gibi duran tv uzantısı ile ome tv haline gelmiş bir site. İşte canlı sohbet siteleri sayısı artınca, isim bulup alamaz olduk. En çok rağbet gören isminde müşterisi çok olunca ome.tv şekline kadar geldi canlı sohbet sitesi dediğimiz site isimleri.

Teknolojinin bu denli ilerlemesi öyle bir hale getirdi ki olayları; Mesela Omegla sohbet sitesinde dünyanın her yerinden milyonlarca insan aynı anda gire biliyor. Bu trafiği kaldıra bilecek hem teknoloji,internet hızı gerekli,hemde o kişileri barındırabileceğimiz bir bilgisayar hosting gerekli. İnternetin hızı, bilgisayarların güç özellikleri yeterli olmasa Omegla sohbet siteleri de, chatrulet siteleri de olamazdı. Canlı sohbet ola bilmesi için karşınzıda kişileri göre bilmeniz gerekli. Karşınızda yer alan kişileri webcam aracılığı ile göre bilmek içinde internet hızı önemli. Sohbet sitelerinin içerik ve çeşitliliklerine göre ise,bilgisayar hızları önemli bir pozisyona sahip oluyor. Kamera aracılığı ile edilen chatrulet veya ome tv dediğimiz sohbet sitelerine,kameralı sohbet sitesi de denile biliyor.

Chatroulette canlı sohbet sitesi

Üzerine basa basa durduğumuz ve adım adım ilerleyerek,geliştirilerek canlı sohbet sitesi olan en kapsamlı sitelerden birisidir. Chatroulette diye bilinen ama chatrulet diyede adlandırılan site. Dünyanın en büyük canlı sohbet sitesidir. Ana çıkış noktası omegle sitesidir. Omegle sitesi de omegla diye telaffuz edilen bir başka sitedir. Ama canlı sohbet sitesi dediğimiz sitelerin en büyükleri chat roulette ve omegle sitesidir. Ne kadar da oemgla veya chatrulet olarak telaffuz edilse de aslı öyle değildir. Kısaca diye biliriz ki; Canlı sohbet sitesi dediğimiz sitelerin. Adım adım gelişerek en son noktaya erişmiş hali, omegla ve chatrulet siteleridir.
Sizde en son teknolojinin kullanılarak hizmet verdiği, sohbet ve eğlence sitemizde sohbet edebilir. Bu hizmetlerden tamamen ücretsiz faydalanabilirsiniz. Canlı sohbet ede bilir, çok sayıda insan ile tanışa bilirsiniz. Bu tanıştığınız kişiler ile yazılı değil,direk canlı,görüntülü,göre göre, sesli sohbet edebilirsiniz.

İşte bütün bu imkanları sunan, chatrulet,omegla,ome tv,chat random gibi sitelerin her birine CANLI SOHBET sitesi diyoruz.

Okunma 17 Eki 2018

Benzer Yazılar

omegla

Chat rulet

09 Eki 2018
omegla

Ome Tv

08 Eki 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!