Omegle sohbet dediğimiz siteler. Bu işin duayeni dediğimiz sitelerdir. Hemen hemen Her chat sitesi mutlaka “omegle” sitesinden esinlenmiştir. Kimileri sitenin ismini kısaltmış. Kimileri omegle ismine bir harf eklemiş. Kimileri de birden fazla harf kısaltırken,bir başkaları da harfleri değiştirmiş. Örneğin ome tv veya omegla gibi. değiştirerek ome tv haline gelen aslında omegle sitesinin ismidir. Bu tür uygulamalara gidilmesinin nedeni ise, Bütün uzantılar alınmış ve alınacak uzantı kalmadığından dır.

Sohbet sistemleri ve omegle sohbet

Sohbet dediğimiz olgu, İnsanlığın var olduğu günden buyana İnsanoğlunun ihtiyaç duyduğu bir eylemdir. Sohbet etmek için mutlaka birden fazla kişi gerekli. Derdini, arzusunu,sıkıntısını birbirleri ile paylaşma eylemine sohbet denir. Kişilerin bir birleri ile sohbet etkileşiminde bulunmaları, ilk çağlarda çeşitli işaretler ile mümkündü. Daha sonraları her topluluk kendisine bir alfabe, bir dil oluşturarak sohbet ve anlaşma daha kolaylaşmıştır. Topluluklar bir birleri ile daha iyi anlaşa bilmek için, ortak bir dil kullanımına doğru yönelmiştir ki; Günümüzde bu dil İngilizce dilidir. Dünyada en yaygın kullanılan İngilizce dili ile bütün topluklar daha rahat bir sohbet imkanına kavuşur. Her ülke kendi içinde, kendi vatandaşları ile kendi dillerini konuşur. Ama toplumlar geliştikçe küreselleşme oldukça farklı topluluklar bir birlerinin dillerini kullanma ihtiyacı duyar. İşte en önemlisi bir birleri ile toplumların anlaşması. Omegle sohbet dediğimiz sitelere, dünyanın her yerinden giren ve farklı diller ile sohbet eden,konuşan, iletişime geçen kişiler. Ome tv gibi sitelerde ortak dil kullana bilselerdi daha iyi anlaşa bileceklerdi. İşte omegle veya ome tv gibi siteler sayesinde farklı diller hakkında bilgi sahibi de oluyoruz. Yabancı kişiler ile sohbet etme imkanı sunan bu siteler, yabancı dilimizin gelişmesine de katkı sunuyor.

Ome tv sitesinde bir Türk karşısında Bir Alman ile sohbet ederken. Hiç bir Almanca kelime bilmiyor ise, işaretler ile anlaşmaya çalışıyor. Yani makalemizin başında bahsettiğimiz ilk çağlardaki gibi. Oysa ki zamanımızda bu işaretler ile konuşma,anlaşma artık çok bağnel bir durumdadır. İşte bu nedenle en azından derimizi bir birimize izah edebilecek kadar da olsa başka dilleri bilmek gereklidir. Ome tv siteleri sadece eğlence değil, dilimizi geliştirmek ve yabancılar ile sohbet edebilmek içinde en uygun yerlerden birisidir.

Ome tv ve omegle gibi hizmet veren siteler

Ome tv sitesi ve bunun gibi sitelerin çıkış noktası, isim anneleri “OMEGLE” sohbet siteleridir. Bu kategoride saya bileceğimiz site sayısı düşündüğümüzden,tahminlerimizden daha fazladır.

1-Omegla
2-Ome tv
3-Chatroulette
4-Chatrulet
5-Azar
6-Canlı sohbet
7-Sesli sohbet
8-tinychat

Bu saydığımız sitelerin yanı sıra yüzlerce farklı,farklı her ülkeye özgü açılan kökeni “omegle” olan çok sayıda daha siteler mevcuttur. Ome tv gibi hizmet sunan bu sitelerde yabancılar ile sohbet eder, yabancı dilinizi geliştire bilirsiniz. Ayrıca yabancılar ile sohbet ederken, yabancı dostlarınız ve arkadaşlarınız olmuş olur. Dünya ome tv sayesinde ayağınıza gelir. Dünyada her ülkede, her dili kullanan kişilerden istediğiniz arkadaşı seçer, sosyalleşmiş olursunuz.

Ome tv ve omegle gibi görüntülü arkadaşlık hizmeti sunan bu siteler, tamamen ücretsiz hizmet verir.
Üyelik yok ücret yok arkadaş çok. Omegla ve omegle siteleri sizlere sadece sohbet etmek için değil, sosyalleşmek ve yabancı dilinizi de geliştirmenize fayda sağlar.

https://ome.tv.tr Bir Türk ome tv sitesidir.

Etiketler:, Okunma 18 Ara 2018

Benzer Yazılar

omegla

Omegle

29 Eyl 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!